SILEX

KAŽDÁ CESTA JE TVÁ

Je v tom určitá krása, když jedete, aniž byste sledovali čas, když jdete kdekoliv, kam se vám zachce. Pro tyto jízdy je SILEX jako stvořený; naše nejkomfortnější a nejvšestrannější silniční kolo jaké jsme kdy vyrobili. Se svou moderní geometrií inspirovanou MTB - dlouhou hlavovou trubkou s krátkým představcem - nabízí obratné ovládání, které vám přidá sebedůvěru.

Náš SILEX je novým a vzrušujícím konceptem značky MERIDA, jehož výsledkem je kolo, které je jako doma v různých typech prostředí a oslovuje širokou škálu cyklistů. Od cestovatele, těch, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek, až po připojení se skupince silničních cyklistů. Přes prašné cesty až po občasný single track. Náš SILEX je jako doma skoro všude, kde si umíte představit jezdit na kole

Klíčovým prvkem konceptu SILEX je jeho rám s geometrií, která dělá z tohoto kola to, čím je. Velmi dlouhá hlavová trubka a dlouhý rám v kombinaci s krátkým představcem (80/90 mm) a relativně nízkou výškou rámu v místě obkročení nabízejí unikátní jízdní zážitek. Výsledkem je vzpřímená jízdní pozice, která pomáhá redukovat napětí v krku a oblasti zad. Na trhu je množství kol s takzvanou endurance geometrií, ale reálný rozdíl oproti klasickým silničním kolům je velmi malý. Většinou je rozdílem pouze delší hlavová trubka a kratší rám. Zjistili jsme, že mnoho zákazníků přesto stále používá značné množství podložek pod představcem. Toto značně snižuje tuhost kola a rovněž má negativní vliv na jeho čistý vzhled. S naším novým konceptem má kolo dlouhou kónickou hlavovou trubku, díky které nebude nutné použít více podložek. Nejen že tak kolo bude vypadat sportovněji, ale zároveň bude v přední části značně tužší, což je velmi užitečné, pokud s ním chcete jezdit mimo zpevněných cest.

Navíc má cyklista, díky pozici řídítek, možnost držet se během jízdy bezpečně a pohodlně v obloucích řídítek, což na mnoha silničních kolech není až tak jednoduché. Pohodlný úchop v obloucích poskytuje větší bezpečnost v sjezdech (zejména na "trailech"), protože máte lepší kontrolu nad brzdami a vaše těžiště se stále nachází v centrální pozici na kole.

JEZDĚTE KAMKOLI VÁS CESTA ZAVEDE

SILEX je kapesním nožíkem naší nabídky silničních kol. Jako doma se cítí na asfaltu, prašných cestách, i nezpevněných cestách (s koly 650B a MTB plášti) a zbožňuje dobrodružné jízdy, cestování se zavazadly stejně tak i každodenní dojíždění do práce. Pro toto kolo neexistuje žádná ohraničující kategorie.  Interpretaci modelu SILEX jakož i způsob jeho využití nechává čistě ve vašich rukou.

JEDNODUCHOST ŘAZEN

Velká část modelů SILEX je pro docílení jednoduchosti ovládání osazených převody 1x. Výsledkem je i nižší hmotnost a méně pohyblivých částí. Převody 1x dokáží poskytnout 98% rozsah převodů běžného kompaktního systému 50-34z s kazetou 11-32z

KOMFORT A TRAKCE

Standardní výbavou modelů SILEX jsou 35mm pláště, můžete však použít pláště až do šířky 44mm nebo 2,2" v případě kol rozměru 650B.

KARBONOVÉ A HLINÍKOVÉ VERZE

Lehký karbonový nebo sofistikovaný hliníkový rám. Podstatné rozdíly kromě konstrukčních materiálů jsou, že karbonový rám má středové složení BB386, zatímco rám z hliníkové slitiny 6066 z trojitě zeslabovaných a hydroformingem tvarovaných trubek má středové složení Press-Fit BB86.

NEJNOVĚJŠÍ TECHNOLOGIE

Pevné 12mm osy maximalizují tuhost rámu, zároveň značně zjednodušují usazení kola na přesnou pozici v rámu. Zadní brzda standardu Flat Mount je pro lepší odvod tepla vznikajícího při brzdění umístěna na spodní vzpěře zadní stavby. Umístění uvnitř trojúhelníku zadní stavby ji zároveň lépe chrání před poškozením. Technologie chlazení kotouče odvádí  vzniklé teplo pomocí CNC frézovaných chladících žeber, to je zvláště důležité když máte kolo plně naložené zavazadly.

INOVATIVNÍ PLÁŠTĚ

Společnost Maxxis vytvořila pro náš SILEX exkluzivní plášť 700x35C se semi-slickovým vzorem s bočními výstupky, využívající technologii Maxxis Silkworm a zvýšenou ochranu proti defektům. Pláště lze použít nafoukané na vyšší tlak pro rychlou jízdu po silnicích nebo s mírně nižším tlakem pro využití výhod lepší přilnavosti na horších površích díky bočním výstupkům.

PLNĚ NALOŽENÝ

Plně v souladu s myšlenkou konceptu být všestranný a dostat se kamkoliv, je pro modely SILEX  dostupná řada doplňků a zavazadel včetně brašny do rámu a velkých podsedlových brašen. Dostupné jsou i speciální blatníky s rychlým upínáním, které zvyšují jeho každodenní všestrannost - změna z rychlého tréninkového kola na zimní kolo rychle a jednoduše.