O nás

MORE HISTORY. MORE BIKE.
KAŽDÝ PŘÍBĚH MÁ SVŮJ ZAČÁTEK

                                                                             

Vždy, když vyrábíme kolo, je za tím víc, než jen práce na konkrétním projektu: tvoříme příběh. I v roce 2015 v sobě každý z modelů skrývá tisíce myšlenek a nápadů, sáhodlouhé diskuze a hodiny koncentrace a zdokonalování. Jen takto se kolo stane Vaší MERIDOU.

Příběh MERIDY začal v roce 1972, kdy byla založena společnost Merida Industry Co., Ltd. Od tohoto roku ctíme tradici tří čínských slabik „Me-Ri-Da“. V čem tato tradice spočívá? Každé naše kolo musí být stejně krásné jako funkční, každé naše kolo přepraví jezdce do cíle co nejlépe a nejpříjemněji. Od roku 1972 jsme vyrobili mnoho kol, ale přesto s každým novým kolem začínáme od začátku…

MERIDA. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE PASSION.
KOUZLO JE V DETAILECH. VÁŠEŇ JE NÁŠ MOTOR.

DETAILY SÚ MIERKOU. VÁŠEŇ JE NÁŠ MOTOR.

V MERIDĚ směřujeme všechno naše úsilí k jednotlivým detailům. Kolo je víc, než jen prostý součet všech jeho částí. Kolo je naše vášeň. V nové modelové kolekci pro sezónu 2015 věnovali experti našeho vývojového týmu detailům velkou pozornost. Výsledkem důkladné revize jsou kompletně nová a sofistikovaná řešení, která se objevují v našich upravených celoodpružených MTB, v části našeho silničního programu nebo v celé rodině dětských juniorských kol.

MORE PASSION. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE INNOVATION.
VÍC NEŽ JEN NOVÝ. INOVATÍVNÍ. OD PRVNÍHO KROKU.


 

VIAC AKO LEN NOVÝ. INOVATÍVNY. OD PRVÉHO KROKU.

Od první myšlenky až ke každodennímu využití – každé kolo má nakonec jen jeden cíl: lidi. Lidé jezdí na kole, lidé kola tvoří. My v MERIDĚ jsme přesvědčeni, že charakter kola by měl odpovídat temperamentu jeho majitele. Proto vyrábíme obrovské množství různých kol, daří se nám vyvíjet nové modely a posouváme tak cyklistiku na vyšší úroveň, nezáleží na tom, zda se jedná o hardtail nebo celoodpružené kolo, silniční či krosové, fitness nebo dětské kolo. Modelový rok MERIDA 2015 obsahuje množství nových a pokročilých technologií, které nabízejí lidem na celém světě úžasné zážitky z cyklistiky.

MORE INNOVATION. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE SUCCESS.
NEKOMPROMISNÍ ROZHODNUTÍ USPĚT. VŽDY.


 

Snaha o úspěch ve sportu není pro MERIDU ničím novým – právě naopak. Začalo to dlouho před naším vstupem do UCI WorldTour s týmem LAMPRE MERIDA. Ještě před tím, než Rui Costa (mistr světa v silniční cyklistice 2013) uspěl při vítězství na Tour de Suisse 2014, nebo před tím, než jeho kolegové Filippo Pozzato, José Serpa, Sacha Modolo & spol. získali potěšující triumfy na významných závodech, patřilo družstvo MERIDA v MTB po dlouhé roky mezi nejkonzistentnější a nejúspěšnější týmy vůbec. MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM je obzvlášť známý díky svým dlouholetým členům José Antonio Hermidou a Gunn-Rita Dahle Flesjå. Se svými olympijskými zlatými a stříbrnými medailemi stejně jako i mnohými tituly mistra světa a Evropy oba reprezentují svého hlavního sponzora tak, jako žádní jiní sportovci na celém světě: vyrovnanost, kolektivní snaha o úspěch a hlavně vědomí, že cesta na vrchol je otevřená jen tehdy, když si svoji práci skutečně užíváte. U nás v MERIDĚ se touto základní myšlenkou také řídíme a v tomto trendu pokračujeme i v nové sezóně 2015.

MORE SUCCESS. MORE BIKE.

 


MORE BIKE