NEJLEHČÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÉ SILNIČNÍ KOLO NA SVĚTĚ DOSTUPNÉ JIŽ V ČESKÉ REPUBLICE!

MERIDA SCULTURA SUPERLITE LTD: 4.55 KG

NEJLEHČÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNO SILNIČNÍ KOLO NA SVĚTĚ *

Poprvé představeno na výstavě Eurobike v srpnu 2015, nyní dostupné již v České Republice! 

 

 

Základem tohoto výjimečného kola je zcela nový rám MERIDA Scultura Superlite CF5, vyrobený aktuálním nejsofistikovanějším výrobním postupem výhradně z vysoce kvalitních karbonových vláken japonského výrobce TORAY. Samotný rám Scultura CF5 ve velikosti S / M váží 680 gramů, spolu s nově vyvinutou vidlicí Scultura Mid Superlite jen 925 gramů!

Rám MERIDA Scultura Superlite CF5 je použit i na dalším sériovém modelu 2016 Scultura 9000.

 

Navzdory této úžasně nízké hmotnosti, rám Scultura Superlite CF5 úspěšně absolvoval testovací program "Advanced Plus" v laboratořích německé autority Zedler.de, což je pro silniční rámy snad ta nejvyšší zkouška z hlediska jejich odolnosti a životnosti. Samozřejmě, rám získal i schválení UCI pro použití na oficiálních závodech.

Vedle řadících komponentů top úrovně Sram RED 22, což je momentálně nejlehčí řešení ze sériově vyráběných dílů, je kolo vybaveno dalšími super lehkými díly, dodanými od značek specializujících se právě na jejich návrh a produkci: THM, AX Lightness a TUNE - značka, která se může pochlubit tou nejvyšší reputací z hlediska dosahování úspor hmotnosti jednotlivých dílů bez omezení jejich funkčnosti.

 

          

    

 

Každá Scultura SUPERLITE LTD je ručně zkompletována kvalifikovanými mechaniky v Německu. Každý exemplář je individuálně zvážený a naměřená hmotnost je zapsána do originálního certifikátu. Následně je každé kolo vloženo do bezpečného transportního obalu SciCon. 

 

Transportní obal SciCon Aerotech Evolution s vlastním designem Merida Scultura SL je součástí ceny kola. Oficiální doporučená prodejní cena tohoto obalu je 799 EUR.

Podrobné specifikace modelu Merida Scultura Superlite LTD naleznete v našem e-katalogu >>>

Doporučená prodejní cena kola je 359 990 Kč (včetně obalu SciCon).

 

* Situace platná k srpnu 2015:

Na trhu není dostupné jiné sériově vyráběné silniční kolo vybavené standardními sériově vyráběnými řadicími komponentami a brzdami se špičkovou výkonností s hmotností nižší, než má MERIDA Scultura SUPERLITE LTD.