BIG.NINE / SEVEN

NÁŠ KLASICKÝ HARDTAIL - RYCHLÝ, LEHKÝ, VŠESTRANNÝ

 

Modelová řada BIG.NINE / SEVEN tvoří základ nabídky kol MERIDA a zahrnuje jedny z technicky nejpokročilejších produktů naší nabídky. Na nejvyšším stupínku v modelové nabídce se nachází BIG.NINE TEAM, oceněn vítězstvími v Světovém Poháru, mistrovství Evropy i světa, vyvinutý s pomocí zkušeností a znalostí našich závodníků a proto tak ztělesňuje moderní horskou cyklistiku. Nejvyšší model rámu CF5 váží jen 900g, čímž se dostává pod úroveň svého předchůdce, přičemž jsme ale zároveň zlepšili jeho tuhost. BIG.NINE navíc profituje z množství dalších nových technologií, které byly do modelu zapracovány a vylepšují ho tak i v ostatních oblastech. Standard Boost dodává kolům skvělou tuhost, aerodynamicky tvarované trubky dodávají potenciál pro vyšší rychlost, nové spodní vzpěry zadní stavby s ještě nižším profilem a detailně tvarované horní vzpěry zas zvyšují komfort. Díky technologii "Smart Entry" jsou lanka a hadičky vedeny vnitřkem rámu, kde drží pevně na místě a nevydávají tak žádné rušivé zvuky

Modelová řada BIG.NINE / SEVEN nesestává pouze ze špičkových karbonových závodních modelů. Pro sezónu 2018 byla kompletně vylepšená i vstupní úroveň rámů BIG.NINE / SEVEN TFS.

Představení štíhlých profilů trubek dodává modelům BIG.NINE / SEVEN TFS nový vzhled. Uvolněnější geometrie je dosaženo díky delší horní rámové trubce a vyšší hlavové trubce, díky kterým tak nabízí vzpřímenější jízdní pozici a lepší výhled na trail před sebou. Nový rám je zároveň vybaven montážními body na stojan a blatníky.

Nový rám TFS má nižší výšku rámu v místě obkročení a delší hlavovou trubku. Rovněž má méně strmý úhel hlavové trubky a strmější úhel sedlové trubky pro zlepšení kontroly nad kolem, jakož i pro dosažení jezdecké pozice umístěné "uvnitř kola". Upravená geometrie přináší i větší délku rámu, která s moderními krátkými představci tvoří perfektní kombinaci.

Nový rám TFS je určen pro začínající až pokročilé jezdce, kteří preferují méně náročné traily a lesní cestičky. Kolo se skvěle hodí i jako dopravní prostředek na denní dojíždění do práce, přičemž v této roli se velmi hodí jeho montážní body na zadní nosič, stojánek a blatníky.

MODERNÍ HARDTAILOVÁ GEOMETRIE

Naše karbonové modely a modely LITE disponují dlouhým rámem (Reach 422 mm), strmým 73,5 ° úhlem sedlové trubky, mírným 70 ° úhlem hlavové trubky a 80mm představcem (BIG.NINE vel M), díky čemuž mají modely BIG.NINE / SEVEN geometrii ušitou na moderní cross country: vysoká obratnost se stabilním a klidným vedením stopy. Perfektní vlastnosti pro náročné XC tratě.

VELIKOST KOL PODLE VELIKOSTI RÁMU

V závislosti na velikosti rámu jsou v nabídce 29" nebo 27,5“  verze. Požadavky menších jezdců (nižší výška rámu v místě obkročení, níže umístěný kokpit) nejlépe splňují 27,5“ kola, které najdete na velikostech rámů S a M, přičemž na druhé straně spektra mají rámy velikostí L a XL možnost pouze 29-kových kol.

SMART ENTRY *

Lanka, bowdeny a brzdové hadičky jsou uchyceny v napnutém stavu, aby se předešlo jejich klepání při jízdě v náročném terénu. Všechny vstupy do rámu se dají vyměnit, aby bylo možné rámem vést Di2, hydraulické hadičky, brzdové hadičky, řadící lanka apod.

ZADNÍ STAVBA FLEX STAY

Jen 10mm hrubé a mírně zakřivené: Naše horní vzpěry zadní stavby "Flex Stay" na modelech BIG.NINE CF5 a CF3 nabízejí značnou redukci vibrací a nárazů z povrchu. Lněná vlákna ( "Bio Fibre Damping Compound"), které jsou vetkané do karbonové tkaniny dodatečně zlepšují tlumící vlastnosti.

NOVÝ RÁM BIG.NINE / SEVEN TFS

Nový rám BIG.NINE / SEVEN TFS se v roce 2018 může pochlubit kompletním přepracováním. Použití štíhlejších trubek přináší nový vzhled rámu a uvolněnější geometrie s kratší horní rámovou a vyšší hlavovou trubkou umožňuje vzpřímenější posed a lepší výhled na terén před sebou. Nový rám je zároveň vybaven montážními body na stojan a nosič.

PŘIPRAVENO PRO TELESKOPICKÉ SEDLOVKY

Všechny modely od úrovně BIG.NINE / SEVEN 100 mají sedlovou trubku o průměru 30,9 mm. Zvětšená styčná plocha zvyšuje pevnost v místě spojení horní rámové a sedlové trubky a navíc umožňuje instalaci teleskopické sedlovky.

KARBONOVÁ SEDLOVKA S-FLEX *

Unikátní sedlovka Merida S-Flex je vyrobena z karbonu, který už samotný má schopnost tlumení vibrací. My jsme jí ale přidali i plochý profil, který jí poskytuje ještě vyšší pružnost a pohodlí. Dostupná na vybraných modelech.

* Na vybraných modelech