Ninety-Six Team

  • Parametry
  • Geometrie
  • Technologie
  • Dostupnost

Ninety-Six Team

Doporučená cena:
166 990 KČ  204990.00 KČ 
Modelový rok:
2019
Rám:
NINETY-SIX CF5, 96mm zdvih odpružení
Vidlice:
Fox Factory 32 Float SC, vzduchová, 100mm zdvih odpružení, Kónický krk vidlice, s dálkovým ovládáním
Zadní tlumič:
FOX Factory Float, s dálkovým ovládáním
Přehazovačka:
Sram XX1 Eagle
Řazení zadní:
Sram XX1 Eagle
Brzdové páky:
Sram Level Ultimate
Brzda přední:
Sram Level Ultimate
Brzda zadní:
Sram Level Ultimate
Kliky s převodníky:
Sram XX1 Eagle, 34 zubů
Středové složení:
Sram BB DUB PF MTB 92
Řetěz:
Sram XX1 Eagle
Náboj přední:
součást sady kol
Náboj zadní:
součást sady kol
Ráfky:
Fulcrum Red Passion 3, 110x15mm/ 148x12 mm pevné osy, vnitřní šířka ráfku 21mm, 6 děr, Sram XD
Kazeta:
Sram XG 1299 Eagle, 10-50 zubů, 12 rychlostí
Plášť přední:
Maxxis Ikon, 29x2.2", skládací, 3C
Plášť zadní::
Maxxis Ikon, 29x2.2", skládací, 3C
Představec:
MERIDA Team CC, 31.8mm průměr, -17° sklon
Řidítka:
MERIDA Team CC, 720mm šířka, rovná
Gripy:
MERIDA Team CC
Hlavové složení:
FSA NO.55E, 2191018117
Sedlová objímka:
MERIDA Expert
Sedlovka:
KS ZETA, 30.9mm průměr, 0mm setback, 50mm zdvih
Sedlo:
Prologo Scratch 2
Hmotnost:
10,05kg

Ninety-Six Team

geometria
Velikost rámu: 
M
L
XL
ST - Sedlová trubka (mm): 
460
510
560
TT - Horní rámová trubka (mm): 
590
615
640
HT - Délka hlavové trubky (mm): 
100
115
130
HTA - Úhel hlavové trubky (°): 
70
70
70
STA - Úhel sedlové trubky (°): 
74.5
74.5
74.5
CS - Délka zadní stavby (mm): 
437
437
437
BD - Výška středového složení (mm): 
40
40
40
FO - Délka vidlice (mm): 
503
503
503
SH - Výška rámu v místě obkročení (mm): 
768
773
776
S - STACK (mm): 
589
603
617
R - REACH (mm): 
429
449
468
WB - Rozvor kol (mm): 
1118
1143
1168

Ninety-Six Team

Remote Lock Out

Funkci pružení vidlice a/nebo tlumiče vašeho kola je možné zablokovat – buď přímo na korunce vidlice nebo těle tlumiče nebo pomocí „dálkového ovládání“ umístěného na řídítkách. Nastavení s uzamknutým tlumením se ideálně hodí při jízdě na hladkých površích nebo při agresivních sprintech/útocích – a to nejen ve strmých stoupáních. Když se terén znova zhorší, můžeme opět zapnout pružení.

C-S Post Mount Disc

Chain Stay Post Mount Disc“ – tato technologie je výsledkem tří poznatků. Za prvé, uchycení brzdy v rámovém trojúhelníku optimálně chrání brzdu před vnějšími vlivy. Za druhé, čelist je podepřená spodní zadní stavbou a je tak schopná rozložit působící síly ideálním způsobem. A za třetí, vnitřkem vedené hadičky mají úhledný přístup k brzdě ze spodní zadní stavby.

BOOST 15-110 Thru Axle

THRU AXLE 12-148 ‘BOOST’

Due to the widening of the hub spacing by 6mm, the spoke angles become flatter resulting in a stiffer and stronger wheel. In particular on 29er and 650b+ wheels, and paired with the stiffness increasing attributes of a through axle, this is hugely desirable. Besides that, the wider hubs and cranks with wider bottom brackets push the chain line further outwards and enable extra short chain stays for a more agile geometry.

Di2 Ready

Podobně jako profesionální cyklisté WorldTour, stále více a více silničních cyklistů důvěřuje elektronickému systému řazení Shimano Di2, které je charakteristické vysokou spolehlivostí a efektivní funkčností bez námahy. Kola/rámy se symbolem „Di2 Ready“ jsou optimálně připraveny k instalaci této technologie – baterii lze upevnit pod spodní zadní stavbu nebo v sedlovce.

Down Tube Exit

Zadní odpružení často způsobuje problémy s lanky zadního řazení (např. tvorba oček, poškrábání rámu, těžký chod, nechtěné přeřazení), které jsou způsobeny pohybem zadní stavby během stlačení. Díky dvojité zábraně pomocí speciálních ukončení („Double Stop“) zůstává délka lanek vždy konstantní. Navíc „Down Tube Exit“ má velký otvor pro lanka ve spodní rámové trubce, proto se vyhneme neobratné manipulaci s vnitřkem vedenými lanky.

Smart Entry

Vnitřní vedení kabelů přivedené k dokonalosti: Zatímco konvenční řešení mají nevýhodu, že kabely se  mohou uvnitř rámu pohybovat, náš systém SMART ENTRY je sepne pod napětím. Díky tomuto řešení si můžete být jistí, že vás nebude rušit klepání kabelů o rám v náročném terénu. A díky tomu, že vstupy kabelů jsou vyměnitelné, dají se použít všechny možné standardy: Di2, hydraulické hadičky, bowdeny...Dostupné od roku 2016 v modelech ONE-TWENTY a NINETY-SIX.

Internal Cable

Přepracované tvary rámových konstrukcí se speciálními vstupními/výstupními otvory pro vnitřní vedení brzdových nebo řadicích kabelů. „Čisté“ v dvou významech: Kolo vypadá uspořádaně a lanka jsou efektivně chráněna před vlhkem a špínou.

X-Taper hlavová trubka

Kuželovitá hlavová trubka s horním ložiskem standardních 1 1/8“ rozšiřující se na širokou základnu spodního 1,5“ ložiska. V kombinaci s adekvátní vidlicí se stejně kuželovitým krkem přispívá k vyšší tuhosti rámu a vidlice a také k preciznímu ovládání.

Race Link

Toto je naše odpružení zadní stavby, které jsme přizpůsobili pro styl jízdy Cross Country a moderního světa jednopřevodníků. Jedná se o přepákovaný jednočep se super lehkým karbonovým vahadlem (jen 80 gramů). Díky Němu je možné sestrojit lehkou a účinnou zadní stavbu. jejíž kinematika úplně eliminuje pohupování při šlapání při nastavení sagu na 25%. Citlivá na začátku zdvihu, stabilní platforma ve středu a progresivní na konci - RACE LINK funguje excelentně v náročných sjezdech i výjezdech. 

AWS - ANTI WRINKLE SYSTEM

Díky svým technologickým vlastnostem otvírá karbon designérům a vývojářům mnoho vynikajících možností, jaké pro výrobu kol nenabízí žádný jiný konstrukční materiál. Struktura jeho vnějšího povrchu je opravdu fascinující, ale jak to vypadá uvnitř rámu? MERIDA vkládá do forem speciální 3D silikónové vložky, které výrazně snižují nerovnoměrnost povrchu vnitřních stěn rámu. Výsledkem je vyšší tuhost a odolnost a zároveň i nižší hmotnost.

Nano-Matrix Carbon

Kola s karbonovým rámem jsou vzhledem k jejich určení často vystavovány nadměrnému zatížení. Pro zvýšení kvality použitého materiálu používá MERIDA tuto prémiovou technologii: epoxidová živice je obohacena o speciální nanočástice, které zpevňují její strukturu. Tímto způsobem lze úspěšně zvýšit odolnost finálního výrobku proti nárazu až o 40 %. 

Ninety-Six Team

Vyhledejte nejbližšího prodejce

kde-nakupit
Právo na změnu specifikací, designu a cen vyhrazeno.

Dotaz na produkt

CAPTCHA
Tato otázka slouží na ověření, zda-li nejste robot a brání automatickému zasílání emailů.